Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Diyetisyen Maaşları

Diyetisyen Maaşları Herhangi bir meslek seçerken öncelikle o işin ilgi alanımızda olup olmadığına sonrasında da ne kadar maaş alacağımıza dikkat ederiz. Diyetisyenlik maaşları da bu işi seçmek isteyen binlerce gencin merak ettiği konulardandır.

Gelişmenin ve değişmenin sınırsız olduğu teknoloji çağında bazı meslekler yok olup giderken bazılarının ise yerine yenisi geliyor. 19. yüzyılda sistematik temellere oturan ve artık bir meslek olarak kabul edilen diyetisyenlik günümüzde giderek yaygınlaşan bir meslek alanı olmaktadır. Her meslek gibi en çok merak edilen maaş konusunda ise değişik rakamlar verilmekte. Devlet hastanelerinde çalışan bir diyetisyenle kendi muayenehanesinde ya da özel hastanelerde çalışanların aldıkları maaşlar değişmektedir.

Ortalama bir rakam verecek olursak diyetisyen maaşları 2 bin TL ile 20 bin TL arasında değişmektedir. Kamu kesiminde görev alan Diyetisyenler, Devlet Memurları Yasası hükümlerine göre maaş ve yan ödeme almaktadır. Özel sektörde ise: deneyim, işteki pozisyon ve işletmelerin yapısına göre, ücret, geçerli asgari ücretin 4-5 katı civarında olabilmektedir.

Ucu açık rakamlar nedeniyle gittikçe talep gören 4 yıllık beslenme ve diyetetik bölümüne ÖSYM verilerine göre iki bin öğrenciye yaklaştı. Mesleki eğitim veren üniversiteler:

 • Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fak.
 • Başkent Üniversitesi (Ankara) Sağlık Bilimleri Fak.
 • Erciyes Üniversitesi Kayseri Atatürk Sağlık Yüksekokulu
 • Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fak.
 • Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fak., İstanbul
 • İstanbul Bilim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fak., İstanbul
 • Yeditepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fak., İstanbul

İş imkanlarının fazlalığı, her hastanede bir diyetisyen bulunmaması, yatılı hastaların hepsine bir ön beslenme programları hazırlanması sebebiyle öğrenciler bu bölüme yönleniyor. Mezun olan öğrencinin iş bulma sorunu ile karşı karşıya kalmaması ve tıp mesleğine yakınlığı nedeniyle talep gören bir meslek. Doğru uygulamalar ve iyi insan ilişkileri ile hem önemseniyor hem de iyi para kazanıyorsunuz.

 
Üye Girişi
Kayıt olun Diyetisyen ücretlerinden haberdar olmak için üye olun.
19 Mart 2018 - 06:24
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 3 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Anket
Diyetisyen seçerken önceliğiniz nedir?
 
Son Yorumlar
 • nehir
  Diyetisyenlik eğitim ücretleri bölümünüzde 2 ya da 4 yıllık okullardan Diyetisyen ünv... Devamı
 • Mine
  Hiçbir yerde doğru düzgün ücret bilgisi bulamadım. Lütfen yardım edin :sad: Devamı
SSS
Diyetisyen MaaşlarıDiyetisyen MaaşlarıHerhangi bir meslek seçerken öncelikle o işin ilgi alanımızda olup olmadığına sonrasında da ne kadar maaş alacağımıza dikkat ederiz.
Diyetisyenlerin görev yerleri nerelerdir?Diyetisyenlerin görev yerleri nerelerdir?Diyetisyenlik mesleğini icra edenler yurt, okul, fabrika hastane ve özel muayenehanelerde görev yaparlar.

Seo
Seo Fiyatları

Diyetisyen nedir?
Diyetisyen nedir?
Kişinin sağlığını korumak ve düzeltmek amacıyla beslenmesini düzene koymasını sağlayan kişilere verilen isimdir.
Diyet nedir?
Diyet nedir?
Diyet Nedir: Kişinin bedenini, sağlığını ve esenliğini koruyabilmesi için gerekli olan beslenme düzenine diyet denir.
Dengeli beslenme nedir?
Dengeli beslenme nedir?
Vücudun büyümesi, dokuların yenilenmesi için gerekli olan besin öğelerinin yeterli tüketilmesi ve vücuda uygun şekilde kullanılmasıdır.
Perhiz
Perhiz
Sağlığı korumak için uygulanan beslenme düzeni, imsak, diyet, rejim. Hristiyanların ve Yahudilerin belli günlerde tuttukları oruç.
Kalori nedir?
Kalori nedir?
Atmosfer basıncında 1 gr. su sıcaklığını 1°C yükseltmek için gereken ısı ve enerji miktarıdır. Besinlerin kalori değerleri kilokalori olarak adlandırılır.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Diyetisyen Ücretleri © 2012
www.diyetisyenucretleri.com